Szakmai Stratégiát előkészítő workshop (Hotel Rubin Budapest, 2024. 11. 26.)
A stratégiai workshopot Harazin Tibor, a moderálásra felkért tanácsadó nyitotta meg, aki ismertette a nap programját.
Rózsa András, az Egyesület elnöke ismertette a workshopon résztvevők szakmai és ágazati összetételét, elmondta, hogy a mai esemény célja az ISOFÓRUM szakmai stratégiájának előkészítése.
András beszélt az egyesület jövőképéről, a 2025. évi előkészületekről, ismertette, hogy a 2025. évi Szakmai Rendezvényprogram elkészült.
Javasolta, hogy a csoportmunka során vegyük figyelembe az NMK-án beérkezett 64 online értékelő kérdőívek javaslatait is. Ezt a résztvevők elfogadták.
H. Tibor ismertette a workshop konkrét menetét, szóban kifejtette az első etap két kérdését, melynek kidolgozására a csoportoknak 30 perc áll rendelkezésére, majd a csoport választott szóvivője 5 percben ismerteti a csoport állaspontját, javaslatait, ötleteit.
„A” kérdés: A minőségügy kihívásai Magyarországon napjainkban és
„B” kérdés: Milyen szakmai támogatásra van szüksége egy minőségügyi szakembernek, vezetőnek a saját szervezeténél?
Ezt rövid kávészünet követte, melyen számos javaslat és ötlet hangzott el a közel 40 vállalkozást képviselő részéről. Időnként pezsgő véleménykülönbségek is voltak, de azzal mindenki egyetértett, hogy még sosem volt ennyire képlékeny és bizonytalann a társadalmi szervezetek jövője, hiszen a világgazdaságok globális válozása, az energiaqválság és a közeli háborús hangulat igen nagy nehézségeket gördít a vállalkozások elé.
A workshop második részében Harazin T. szóban kifejtette a következő két kérdéskört, melynek kidolgozására és közre adására az előző résszel azonos feltételek álltak rendelkezésre.
„C” kérdés: Milyen szakmai témakörök, tématerületek-re lenne érdemes szakmai előadásokat, szervezni? (akár konkrét előadó, vagy cég megjelölésével).
„D” kérdés: Milyen egyéb szolgáltatásokat, előnyöket, támogatásokat tudna/kellene nyújtani az ISOFÓRUMNAK?
Az esemény végén Harazin T. és Rózsa A. röviden összefoglalták a nap eseményeit és megköszönték a résztvevőknek az aktivitásukat.
Rózsa A. közölte, hogy a flipchart lapok feljegyzéseit felvezetik a titkárság pc-re és az ismétlődésekkel szűkített véleményeket elküldi az elnökség tagjai számára, illetve az ETT azon tagjainak, akik nem tudtak részt venni a munkában.
A programot szendvicsebéd és kötetlen beszélgetés zárta.
A rendezvényt követően az ISOFÓRUM Egyesület Elnöksége, FB tagjai és Elnöki Tanácsadó Testülete az összeállított és letisztázott anyagokat értékelte, rangsorolta és felállította az Egyesület számára a 4 kérdéskör első 6-6 helyén szereplő tételeket az Egyesület 2025-2027. évi Stratégiájának elkészítéséhez.
Köszönjüki mszépen a közös gondolkozást és az egyesület jövőhez kifejtett tevékenységet.
Rózsa András: elnök